Uwaga

Większość informacji zawartych na tej stronie była aktualna w 2007 roku. Informacje dotyczące kwatery (opis i zdjęcia) na podstronie POKOJE oraz GALERIA i informacje na podstronie CENNIK zostały zaktualizowanie w dniu 7 lipca 2017 roku.

Tatrzańska Łomnica


                                                                                     Tatrzańska Łomnica foto


Dla tych, którzy są bardzo przemęczeni pracą, nie mają sił chodzić po górach lub są zmęczeni wiekiem polecamy w szczególności:

Niezapomnianą wycieczkę do Tatranská Lomnica i kolejką na Łomnicki Szczyt. Kilka zdjęć z łomnickiego szczytu znajdziecie Państwo w Galerii zdjęć naszej strony. To jest niesamowite przeżycie, z którego obrazy pozostają w pamięci człowieka na długie długie lata.
Dla przemęczonych najlepiej będzie zostawić auto na stacji kolejowej w Liptovský Mikuláš i górskimi kolejkami poprzez: Štrba , Starý Smokovec do Tatrzańskiej Łomnicy. Widoki są tak nieprzeciętne, że aż szok, gdyż kolejka powoli sunie centralnie w górach. Orientacyjna cena przejazdu koleją i kolejkami do Tatrzańskiej Łomnicy w obie strony dla jednej osoby to koszt tylko 30 zł.

Wjazd na Łomnicki Szczyt odbywa się w taki sposób, że najpierw wjeżdża się wagonikami kolejki na Skalnate Pleso, to jest taka przejściowa stacja, gdzie znajduje się wyciąg narciarski i bardzo fajna restauracja, a później osobną kolejką na łomnicki szczyt. Ze Skalnate Pleso będziecie mieli wyznaczoną godzinę wjazdu na łomnicki szczyt, gdzie każda z wjeżdżających grup może przebywać jedynie 50 minut. Na szczycie jest przepiękna kawiarnia, w której, dzięki kuponom otrzymanym przy zakupie biletów, będziecie mogli wypić kawę. Za dodatkowe napoje lub ciasta trzeba osobno zapłacić. Po prostu do każdego biletu dostajecie kupon w wysokości 100 koron słowackich.
Na szczycie jest też taras widokowy, na którym jak jest ciepło można usiąść i wypić kawę, oraz za samym budynkiem, kilkanaście metrów dodatkowego, takiego wąskiego i długiego tarasu widokowego, z którego można oglądać panoramę tatr polskich i słowackich. Widok jest poruszający do głębi.
Jak już kupicie bilety, to nie warto już siedzieć na dole, ale warto jest wjechać na Skalnete Pleso i tam zjeść obiad w restauracji położonej 1751 m n.p.m. To jest niesamowite przeżycie, jedzenie jest wyśmienite, a koszt dwudaniowego obiadu dla dwojga osób nie przekroczy 40 zł. Restauracja nie jest czynna do wieczora, a zjazd na dół do Tatrzańskiej Łomnicy, jest też możliwy tylko do późnego popołudnia.
Na Skalnete Pleso, jest też mnóstwo miejsca do spacerowania, są ławeczki do posiedzenia, tak więc, jak jest pogoda, to lepiej jest tam spędzić czas. Widoki są przecudne!

Ważna informacja: żeby kupić bilety na łomnicki szczyt trzeba ustawić się w kolejce do kasy już wcześnie rano, gdyż kursująca tam kolej linowa może zabrać dziennie określoną liczbę osób.

Przydatne do wycieczki linki:
Koleje słowackie - http://www.zsr.sk/
Kolejka górska - http://www.tldtatry.sk/
http://www.lanovky.sk/?page=str&str=skalnate